Güzel bir ışıltı, hafif bir rüzgar ve suyun sesine karışan evlat sesi. GES 5

Göllerin, denizlerin içinde büyümedik bizler ama, bir kere suyun yanıbaşında oturmanın tadını aldık ki nereye gitsek bir su kenarı arar olduk.Bişkeğe geldiğimiz ilk yıl keşfettiğimiz, şehre 10 km kadar uzakta ki ges5 hidroelektrik santrali, bu hasretimizi dindirdiğimiz yerlerden oldu.
Etka doğmadan önce, doğruktan hemen sonra hatta hava -20 derecelerde seyrederken bile ailecek bu gölün kenarına en az ayda bir gidip şehrin buhran dolu havasından uzaklaşır, kafa dinlerdik.
O kadar ki Etka'nın doğumuna bir kaç ay kala donmuş bu gölün üzerinde yürüyüp fotoğraf çekmiştik.Kış hazırlıkları için ziyaret ettiğimiz gölü bir kerede Etka'nın yeni arabasını özgürce sürebilmek ve tavuk göğüslerinin limonla boca edilip terbiye edilemeyeceğini öğrenmek için ziyaret ettik. 


Bol bol, Etka'nın arabasını sürdük, Sonbaharın son güneşli günlerinin tadını çıkardık.


Etka kararlı bir şekilde babasının izinden gidiyor, gölleri yavaş ama azimle taşlarla dolduruyoruz :)


Bu da 2012 sonbaharının hatırası.
Bu fotoğrafı gördükçe sonbaharlarımız aklıma geliyor, bizler büyüdük, annelerimize sorsanız daha dün Etka kadardık, babalarımız için hakeza.Allahtan niyazım sonbaharımızda hayırlı evlatlar yetiştirmiş olmanın hazzıyla hoş bir sâda bırakmak.Güzel bir ışıltı, hafif bir rüzgar ve suyun sesine karışan evlat sesi.
Hamd olsun.

Yorum Gönder

Teşekkürler

.
Etkaca